Herceptin

Anonim

Herceptin (trastuzumab) on vähiravim, mida kasutatakse rinnavähi raviks, mis on arenenud pärast ravi kemoteraapiaga. Herceptini sagedased kõrvaltoimed on järgmised:

  • kõhulahtisus
  • sügelemise (IV) kohas punetus või ärritus;
  • lihase / liigese / seljavalu,
  • mao või kõhuvalu,
  • peavalu
  • unehäired (unetus),
  • iiveldus ja oksendamine (võib olla tõsine);
  • kaalukaotus,
  • lööve
  • muutunud maitse tunde,
  • suu haavandid,
  • isutus, isutus
  • väsimus ja
  • külmad sümptomid, näiteks udune nina, siinuse valu, aevastamine või kurguvalu.

Rääkige oma arstile, kui teil on tõsiseid Herceptin'i kõrvaltoimeid, sealhulgas:

  • luuvalu
  • köha tõus
  • käte / pahkluude / jalgade paistetus,
  • äkiline seletamatu kaalutõus
  • ebatavaline väsimus
  • tugev peavalu,
  • kihelus või tuimus (nt kätes, jalgades, jalgadel);
  • vaimu / meeleolu muutused
  • kiire või pehme südame löögisagedus ja
  • kerge verevalum või verejooks.

Herceptini annus sõltub ravitava vähi tüübist ja teiste kemoteraapiaravimite kasutamisest. Muud ravimid võivad Herceptin'i mõjutada. Rääkige oma arstile kõik retsepti- ja käsimüügiravimid ja toidulisandid, mida te kasutate. Herceptini ei soovitata kasutada raseduse ajal, sest võib olla ohtu lootele kahjustada. Seda ravimit tohib raseduse ajal kasutada ainult siis, kui kasu kaalub üles need riskid. Kasutades seda ravimit ja 6 kuud pärast ravi lõpetamist, kasutage kahte rasestumisvastast meetodit (nt kondoome ja rasestumisvastaseid tablette / plaastrit / rõngast). Konsulteerige oma arstiga, et saada üksikasju ja arutada sünnitust. Ei ole teada, kas see ravim jõuab rinnapiima. Imiku võimaliku ohu tõttu ei soovitata rinnaga toitmise ajal seda ravimit või 6 kuud pärast viimast annust.

Meie Herceptin (trastuzumab) kõrvaltoimete ravimikeskus annab selle ravimi võtmise ajal tervikliku ülevaate võimalike kõrvaltoimete kohta kättesaadavatest ravimiteavetest.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri ja teised võivad esineda. Helistage oma arstile meditsiinilise abi saamiseks kõrvaltoimete kohta. Võite FDA-le teatada kõrvaltoimetest 1-800-FDA-1088-st.

Süstimisel võivad tekkida mõned kõrvaltoimed. Rääkige oma arstile kohe, kui teil on pearinglus, iiveldus, peapööritus, nõrkustunne, hingeldus või kui teil on peavalu, palavik, külmavärinad, äkiline rinnavalu, vilistav hingamine, kuiv köha, nõgestõbi või näo turse, huulte, keele või kõri.

Hankige kiirabi, kui teil on allergilise reaktsiooni tunnuseid : nõgestõbi; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri turse.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on:

  • õhupuudus (isegi pehmelt pingul või lamades);
  • kiire või pindmine hingamine, raputamine, hingeldus, hingamise ajal valu;
  • sinine nahk või huuled;
  • äkiline rindkerevalu või ebamugavustunne, vilistav hingamine, uus või süvenev köha;
  • hoogu südamelööke või rinnavähki rinnus;
  • turse, kiire kaalutõus;
  • palavik, igemete tursed, valulikud suuhaavandid, valu allaneelamisel, naha haavandid, külmetushaigused või gripiprobleemid; või
  • südameataki sümptomid - valu või rõhk, valu, mis levib teie lõualuule või õlale, iiveldus, higistamine.

Sagedased kõrvaltoimed võivad olla:

  • iiveldus, kõhulahtisus, kehakaalu langus;
  • peavalu, unehäired (unetus), väsimus;
  • suu haavandid;
  • palavik, külmavärinad, köha või muud nakkusnähud;
  • nahalööve, verevalumid, kahvatu nahk;
  • muutunud maitse tunne; või
  • külmad sümptomid, näiteks udune nina, siinuse valu, kurguvalu.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri ja teised võivad esineda. Helistage oma arstile meditsiinilise abi saamiseks kõrvaltoimete kohta. Võite FDA-le teatada kõrvaltoimetest 1-800-FDA-1088-st.

Lugege kogu Herceptini (Trastuzumab) üksikasjalikku patsientide monograafiat.

Loe edasi »

KÕRVALMÕJUD

Järgnevad kõrvaltoimed on üksikasjalikumalt kirjeldatud märgistuse teistes osades:

  • Kardiomüopaatia (vt HOIITUSED JA HOOLDUSED )
  • Infusioonireaktsioonid (vt HOIATUSED JA JUHISED )
  • Embrüo-loote toksilisus (vt HOIATUSED JA JUHISED )
  • Kopsu toksilisus (vt HOIITUSED JA HOIITUSED )
  • Keemiaravi indutseeritud neutropeenia ägenemine (vt HOIATUSED JA HOIDJUD )

Kõige sagedasemad kõrvaltoimed Herceptini adjuvandile ja metastaatilisele rinnanäärmevähi korral on palavik, iiveldus, oksendamine, infusioonireaktsioonid, kõhulahtisus, infektsioonid, köha, peavalu, väsimus, hapnik, lööve, neutropeenia, aneemia ja müalgia. Herceptini ravi katkestamise või ravi katkestamise kõrvaltoimete hulka kuuluvad CHF, vasaku vatsakese südamefunktsiooni märkimisväärne langus, raskete infusioonireaktsioonide ja pulmonaarse toksilisuse tekkimine (vt. DOSEERIMINE JA MANUSTAMINE ).

Metastaatilise maovähi seas olid kõige sagedasemad kõrvaltoimed (≥ 10%) Herceptini rühmas, võrreldes kemoteraapiaga, ainult neutropeenia, kõhulahtisus, väsimus, aneemia, stomatiit, kaalulangus, ülemiste hingamisteede infektsioonid, palavik, trombotsütopeenia, limaskestapõletik, nasofarüngiit ja düsgeusia. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed, mille tulemusena Herceptini sisaldavale rühmas ravi lõpetati haiguse progresseerumise puudumise tõttu, olid infektsioon, kõhulahtisus ja febriilne neutropeenia.

Kliiniliste uuringute kogemus

Kuna kliinilised uuringud viiakse läbi väga erinevates tingimustes, ei saa ravimi kliinilistes uuringutes täheldatud kõrvaltoimete kiirust otseselt võrrelda teise ravimi kliinilistes uuringutes ning need ei pruugi peegeldada praktikas täheldatud määrasid.

Adjuvantravi vähi uuringud

Alljärgnevad andmed peegeldavad rinnavähi adjuvantravi ajal kolm aastat kestnud randomiseeritud avatud uuringute, uuringute 1, 2 ja 3 kokkupuutumist Herceptin-ravi üheaegse annusega (n = 3678) või ilma (n = 3363) trastuzumabiga

Alljärgnevas tabelis 3 kokkuvõtlikult esitatud uuringust 3 saadud andmed peegeldavad Herceptini ekspositsiooni 1678 patsiendil; keskmine ravi kestus oli 51 nädalat ja keskmine infusioonide arv oli 18. Uuringus 3 ja Herraktiini üheaastastes uuringutes 3 286 uuringus osalenud 3386 patsiendil keskmiselt 12, 6 kuud kestnud jälgimisperioodi jooksul Herceptini rühmas oli keskmine vanus oli 49 aastat (vahemikus 21 kuni 80 aastat), 83% patsientidest olid kaukaasia ja 13% olid aasia.

Tabel 3: kõrvaltoimed uuringus 3a, kõik astmed b

KõrvaltoimeÜks aasta Herceptin
(n = 1678)
Vaatlus
(n = 1708)
Südamehaigus
Hüpertensioon64 (4%)35 (2%)
Pearinglus60 (4%)29 (2%)
Ejektsiooniprotsessi vähenemine58 (3, 5%)11 (0, 6%)
Palpitatsioonid48 (3%)12 (0, 7%)
Südame arütmiad c40 (3%)17 (1%)
Südamepuudulikkus30 (2%)5 (0, 3%)
Südamepuudulikkus9 (0, 5%)4 (0, 2%)
Südame häired5 (0, 3%)0 (0%)
Ventrikulaarne düsfunktsioon4 (0, 2%)0 (0%)
Respiratoorsed rindkere ja mediastiinumi häired
Köha81 (5%)34 (2%)
Gripp70 (4%)9 (0, 5%)
Hingeldus57 (3%)26 (2%)
URI46 (3%)20 (1%)
Riniit36 (2%)6 (0, 4%)
Põslinaigesevalu32 (2%)8 (0, 5%)
Sinusiit26 (2%)5 (0, 3%)
Ninaverejooks25 (2%)1 (0, 06%)
Kopsu hüpertensioon4 (0, 2%)0 (0%)
Interstitsiaalne pneumoniit4 (0, 2%)0 (0%)
Seedetrakti häired
Kõhulahtisus123 (7%)16 (1%)
Iiveldus108 (6%)19 (1%)
Oksendamine58 (3, 5%)10 (0, 6%)
Kõhukinnisus33 (2%)17 (1%)
Düspepsia30 (2%)9 (0, 5%)
Kõhuvalu29 (2%)15 (1%)
Lihas-skeleti ja sidekoe kahjustused
Artralgia137 (8%)98 (6%)
Seljavalu91 (5%)58 (3%)
Müalgia63 (4%)17 (1%)
Luuvalu49 (3%)26 (2%)
Lihas-spasm46 (3%)3 (0, 2%)
Närvisüsteemi häired
Peavalu162 (10%)49 (3%)
Paresteesia29 (2%)11 (0, 6%)
Naha ja nahaaluskoe kahjustused
Lööve70 (4%)10 (0, 6%)
Küünte kahjustused43 (2%)0 (0%)
Pruritus40 (2%)10 (0, 6%)
Üldised häired
Püreksia100 (6%)6 (0, 4%)
Perifeersed tursed79 (5%)37 (2%)
Külmavärinad85 (5%)0 (0%)
Asteenia75 (4, 5%)30 (2%)
Gripilaadne haigus40 (2%)3 (0, 2%)
Äkksurm1 (0, 06%)0 (0%)
Infektsioonid
Ninafarüngiit135 (8%)43 (3%)
UTI39 (3%)13 (0, 8%)
Immuunsüsteemi häired
Ülitundlikkus10 (0, 6%)1 (0, 06%)
Autoimmuunne türeoidiit4 (0, 3%)0 (0%)
Keskmine raviperiood on 12-kuus kuud Herceptin-ravi ravis.
b 3. raskusastme või kõrgemate kõrvaltoimete esinemissagedus oli mõlemas käes <1% iga loetletud perioodi kohta.
c Kõrgema taseme rühmitamise tähtaeg.

Uuringus 3 viidi läbi ka 3-nädalane Herceptini ravi kahe aasta võrra võrreldes ühe aastaga. Asümptomaatilise südamepuudulikkuse tase suurenes 2-aastase Herceptini ravirühmas (8, 1% versus 4, 6% Herceptini ravi annuses). Rohkem patsiente esines vähemalt ühel kolmanda astme või suurema Herbectin-ravi rühma 330-ga (20, 4%) vähemalt ühel kõrvaltoimel, võrreldes üheaastase Herceptin-ravi grupiga (16, 3%).

Uuringute 1 ja 2 ohutusandmed saadi 3655 patsiendist, kellest 2000 sai Herceptini; keskmine ravi kestus oli 51 nädalat. Keskmine vanus oli 49 aastat (vahemikus 24-80); 84% patsientidest olid valged, 7% mustad, 4% Hispaaniat ja 3% Aasia.

Uuringus 1 koguti protokolliga määratud ravi jooksul ja kuni 3 kuud pärast 3-5-aastast kõrvaltoimet, raviga seotud 2. astme sündroomi ja 2.-5. Astme hingeldust. Herceptin + ja kemoteraapiat saavatel patsientidel esines järgmisi 2.-5. Astme mitte-südame kõrvaltoimeid, mille esinemissagedus oli vähemalt 2% suurem kui kemoteraapia puhul: väsimus (29, 5% vs 22, 4%), infektsioon (24, 0% vs. 12, 8%), kuumahood (17, 1% vs 15, 0%), aneemia (12, 3% vs 6, 7%), düspnoe (11, 8% vs 4, 6%), lööve / desquamation (10, 9% vs. 7, 6%), leukopeenia (10, 5 % vs 8, 4%), neutropeenia (6, 4% vs 4, 3%), peavalu (6, 2% vs 3, 8%), valu (5, 5% vs 3, 0%), turse (4, 7% vs 2, 7%) ja unetus ( 4, 3% vs 1, 5%). Enamik neist sündmustest oli 2. raskusastme raskusaste.

Uuringus 2 piirdub andmete kogumine järgmiste uurijaga seotud raviga seotud kõrvaltoimetega: NCI-CTC 4. ja 5. astme hematoloogiline toksilisus, 3-5 klassi mitte-hematoloogiline toksilisus, valitud taksaanidega seotud toksilisuse 2.-5. Klassi toksilisus (müalgia, artralgia, küünte muutused, motoorne neuropaatia ja sensoorne neuropaatia) ning kemoteraapia ja / või Herceptin-ravi ajal tekkinud toksilisus klassi 1-5. Järgnevad 2.-5. Astme mitte-südame kõrvaltoimed esinesid Herceptin + ja kemoteraapiat saavate patsientide hulgas vähemalt 2% võrra suurem võrreldes ainult kemoteraapiaga: artralgia (12, 2% vs 9, 1%), küünte muutused (11, 5% vs, 6, 8%), hingeldus (2, 4% vs 0, 2%) ja kõhulahtisus (2, 2% vs 0%). Enamik neist sündmustest oli 2. raskusastme raskusaste.

Uuring 4 ohutusandmed peegeldavad Herceptini ekspositsiooni adjuvantravi režiimi osana 2124 patsiendilt, kes saavad vähemalt ühe uuringupartii doosi (AC-TH: n = 1068; TCH: n = 1056). Keskmine mediaan-ravi kestvus oli nii AC-TH kui ka TCH-i rühmas 54 nädalat. ACTH-i rühmas oli infusioonide keskmine arv ja TCH rühmas 30, sealhulgas iganädalased infusioonid kemoteraapia faasis ja iga kolme nädala järel monoteraapia perioodil. Nende patsientide hulgas oli keskmine vanus 49 aastat (vahemikus 22 ... 74 aastat). Uuringus 4 oli toksilisuse profiil sarnane uuringute 1, 2 ja 3 uuringutega, välja arvatud TCH rühmas esinenud CHF esinemissagedus 358.

Metastaatilised rinnavähi uuringud

Allpool esitatud andmed peegeldavad Herceptini ekspositsiooni ühes randomiseeritud avatud uuringus 5 uuringus 361 kemoteraapiast (n = 235) või ilma (n = 234) trastuzumabiga metastaatilise rinnanäärmevähiga patsientidel ja ühel õhvel ( Uuring 6, n = 222) metastaatilise rinnanäärmevähiga patsientidel. Andmed tabelis 4 põhinevad uuringud 5 ja 6.

Uuringust 5 ravitud 464 patsiendist oli keskmine vanus 52 aastat (vahemikus 25-77 aastat). Üheksa üheksa protsenti olid valge, 5% must, 1% aasia ja 5% muud rassilised / etnilised rühmad. Kõik patsiendid saanud Herceptini 4 mg / kg algdoosi, seejärel 2 mg / kg nädalas. Herceptin'i saanud patsientide protsent ≥ 6 kuud ja ≥ 12 kuud oli vastavalt 58% ja 9%.

352 patsiendist, keda raviti ühekordse ainega uuringutes (213 patsiendist uuringust 6), oli keskmine vanus 50 aastat (vahemikus 28-86 aastat), 86% olid valged, 3% olid mustad, 3% olid aasia ja 8% muud rassilised / etnilised rühmad. Enamik patsiente said 4 mg / kg algse Herceptin'i annuse, seejärel 2 mg / kg nädalas. Herceptini saanud patsientide protsent ≥ 6 kuud 373 ja ≥ 12 kuu jooksul oli vastavalt 31% ja 16%.

Tabel 4. Patsiendil esinevate kõrvaltoimete esinemissagedus ≥ 5% kontrollimatute uuringutega patsientidest või Herceptini armee esinemissageduse suurenemine (uuringud 5 ja 6)

Ühtne agent a
n = 352
Herceptin + paklitakseel
n = 91
Paclitaxel üksinda
n = 95
Herceptin + AC b
n = 143
AC b Üksinda
n = 135
Keha tervena
Valu47%61%62%57%42%
Asteenia42%62%57%54%55%
Palavik36%49%23%56%34%
Külmavärinad32%41%4%35%11%
Peavalu26%36%28%44%31%
Kõhuvalu22%34%22%23%18%
Seljavalu22%34%30%27%15%
Nakkus20%47%27%47%31%
Gripi sündroom10%12%5%12%6%
Juhuslik vigastus6%13%3%9%4%
Allergiline reaktsioon3%8%2%4%2%
Kardiovaskulaarsed
Tahhükardia5%12%4%10%5%
Südamepuudulikkuse7%11%1%28%7%
Seedetrakt
Iiveldus33%51%9%76%77%
Kõhulahtisus25%45%29%45%26%
Oksendamine23%37%28%53%49%
Iiveldus ja oksendamine8%14%11%18%9%
Anoreksia14%24%16%31%26%
Heme ja lümfiaalne
Aneemia4%14%9%36%26%
Leukopeenia3%24%17%52%34%
Ainevahetus
Perifeerne turse10%22%20%20%17%
Turse8%10%8%11%5%
Lihas-skeleti
Luuvalu7%24%18%7%7%
Artralgia6%37%21%8%9%
Närviline
Unetus14%25%13%29%15%
Pearinglus13%22%24%24%18%
Paresteesia9%48%39%17%11%
Depressioon6%12%13%20%12%
Perifeerne neuriit2%23%16%2%2%
Neuropaatia1%13%5%4%4%
Hingamisteed
Köha on suurenenud26%41%22%43%29%
Hingeldus22%27%26%42%25%
Riniit14%22%5%22%16%
Farüngiit12%22%14%30%18%
Sinusiit9%21%7%13%6%
Nahk
Lööve18%38%18%27%17%
Herpes simplex2%12%3%7%9%
Vinnid2%11%3%3%<1%
Urogenitaal
Kuseteede infektsioon5%18%14%13%7%
Andmed Herceptini toimeainet kasutati neljast uuringust, millest uuringust 6 oli 213 patsienti.
b Antratsükliin (doksorubitsiin või epirubitsiin) ja tsüklofosfamiid.

Metastaatiline maovähk

Alltoodud andmed põhinevad Herceptini ja fluoropürimidiini (kapetsitabiini või 5-FU) ja tsisplatiini kombinatsiooni kasutamisel 294 patsiendil (uuring 7). Herceptin pluss kemoteraapia harus oli Herceptini algannus 8 mg / kg manustatud 1. päeval (enne keemiaravi), millele järgnes 6 mg / kg iga 21 päeva tagant haiguse progresseerumiseni. Tsisplatiini manustati esimesel päeval 80 mg / m2- ga ja fluoropürimidiini manustati suukaudselt kapetsitabiini 1000 mg / m2 suu kaudu kaks korda päevas 1.-14. Päeval või 5-fluorouratsiil 800 mg / m2 päevas pideva intravenoosse infusioonina Päevad 1 kuni 5. Keemiaravi manustati kuue 21-päevase tsükliga. Herceptini ravi keskmine kestus oli 21 nädalat; Herceptini infusioonide keskmine arv oli kaheksa.

Tabel 5: uuring 7: kõikide klasside kõrvaltoimete esinemissagedus (esinemissagedus ≥ 5% relvade vahel) või 3./4 aste (esinemissagedus <1% relvade hulgas) ja suurem esinemissagedus Herceptini armil

Herceptin + FC
(N = 294)
N (%)
FC
(N = 290)
N (%)
BodySystem / kõrvaltoimeKõik astmedKlassid 3/4Kõik astmedKlassid 3/4
Uuringud
Neutropeenia230 (78)101 (34)212 (73)83 (29)
Hüpokaleemia83 (28)28 (10)69 (24)16 (6)
Aneemia81 (28)36 (12)61 (21)30 (10)
Trombotsütopeenia47 (16)14 (5)33 (11)8 (3)
Vere ja lümfisüsteemi häired
Febriilne neutropeenia-15 (5)-8 (3)
Seedetrakti häired
Kõhulahtisus109 (37)27 (9)80 (28)11 (4)
Stomatiit72 (24)2 (1)43 (15)6 (2)
Düsfaagia19 (6)7 (2)10 (3)1 (≤ 1)
Keha tervena
Väsimus102 (35)12 (4)82 (28)7 (2)
Palavik54 (18)3 (1)36 (12)0 (0)
Limaskestapõletik37 (13)6 (2)18 (6)2 (1)
Külmavärinad23 (8)1 (≤ 1)0 (0)0 (0)
Ainevahetus ja toitumishäired
Kaalulangus69 (23)6 (2)40 (14)7 (2)
Infektsioonid ja infestatsioonid
Ülemiste hingamisteede infektsioonid56 (19)0 (0)29 (10)0 (0)
Ninafarüngiit37 (13)0 (0)17 (6)0 (0)
Neerude ja kuseteede häired
Neerupuudulikkus ja vaegus53 (18)8 (3)42 (15)5 (2)
Närvisüsteemi häired
Düsgeusia28 (10)0 (0)14 (5)0 (0)

Järgnevad alajaotused annavad täiendavat teavet kõrvalnähtude kohta, mida on täheldatud adjuvantrauma vähi, metastaatilise rinnavähi, metastaatilise maovähi või turustamisjärgse kogemuse kliinilistes uuringutes.

Kardiomüopaatia

Kardioloogilise funktsiooni seerianumber (LVEF) saadi rinnavähi adjuvantravi kliinilistes uuringutes. Uuringus 3 oli jälgimiskeskuse keskmine kestus 12, 6 kuud (12, 4 kuud vaatlusrühmas, 12, 6 kuud 1-aastasel Herceptini rühmas); ja uuringutes 1 ja 2, 7, 9 aastat AC-T käes, 8, 3 aastat AC-TH arm. Uuringutes 1 ja 2 ei olnud 6% -l randomiseeritud patsientidest, kellel oli pärast AC-väärtust lümfotsüütide diferentseerumisvõime hindamine, HerthiCTP-ravi alustamist pärast kemoteraapiat AC-ravi lõpetamist südamepuudulikkuse tõttu (LVEF <LLN või LVEF langus ≥ 16 punkti alates algväärtusest kuni AC ) Pärast Herceptin-ravi alustamist oli uute sümptomitega müokardiaalse düsfunktsiooni esinemissagedus suurem patsientidel, kes said Herceptini ja paklitakseeli, võrreldes patsientidega, kes said uuringutes 1 ja 2 ainult paklitakseeli, ja patsientidel, kes said Herceptin'i monoteraapiat ühe aasta pärast võrreldes vaatlusega uuringus 3 (vt tabel 6, joonised 1 ja 2). Uue sündmuse südamepuudulikkuse esinemissagedus, mõõdetuna LVEF-iga, jäi sarnaseks võrreldes analüüsi tulemustega, mis viidi läbi 2, 0-aastase AC-TH rühmas keskmise jälgimisega. See analüüs näitas ka vasaku vatsakese düsfunktsiooni pöörduvust, 64, 5% -l patsientidest, kellel AC-TH rühmas oli sümptomaatiline CHF, millele järgnes hiljutine asümptomaatiline ravi, ja 90, 3% -l oli täielik või osaline LVEF-i taastumine.

Tabel 6 a : Uue tekkega südame rütmihäirete esinemissagedus (LVEF-i järgi) Uuringud 1, 2, 3 ja 4

LVEF <50% ja absoluutne langus algväärtusest Absoluutne LVEF-i vähenemine
LVEF <50%≥ 10% langus≥ 16% vähenemine<20% ja ≥ 10%≥ 20%
Uuringud 1 ja 2 b, c
AC → TH
(n = 1856)
23, 1% (428)18, 5% (344)11, 2% (208)37, 9% (703)8, 9% (166)
AC → T
(n = 1170)
11, 7% (137)7, 0% (82)3, 0% (35)22, 1% (259)3, 4% (40)
Uuring 3 d
Herceptin
(n = 1678)
8, 6% (144)7, 0% (118)3, 8% (64)22, 4% (376)3, 5% (59)
Vaatlus
(n = 1708)
2, 7% (46)2, 0% (35)1, 2% (20)11, 9% (204)1, 2% (21)
Uuring 4 e
TCH
(n = 1056)
8, 5% (90)5, 9% (62)3, 3% (35)34, 5% (364)6, 3% (67)
AC → TH
(n = 1068)
17% (182)13, 3% (142)9, 8% (105)44, 3% (473)13, 2% (141)
AC → T
(n = 1050)
9, 5% (100)6, 6% (69)3, 3% (35)34% (357)5, 5% (58)
a Uuringute 1, 2 ja 3 kohta loetakse sündmusi alates Herceptin-ravi algusest. Uuringu 4 puhul loetakse sündmusi alates randomiseerimisest.
b 1. ja 2. ravirežiimi uuringud: doksorubitsiin ja tsüklofosfamiid, millele järgnes paklitakseel (AC → T) või paklitakseel plus Herceptin (AC → TH).
c Meditsiinilise uuringu 1 ja 2 järelmeetmete kestus oli AC → THarm 8, 3 aastat.
d Meditsiiniline jälgimisaeg 12, 6 kuud Herceptini ühe aasta jooksul.
e uuring 4 raviskeemi: doksorubitsiin ja tsüklofosfamiid, millele järgnes dotsetakseel (AC → T) või dotsetakseel ja Herceptin (AC → TH); dotsetakseeli ja karboplatiini pluss Herceptin (TCH).

Joonis 1: Uuringud 1 ja 2: kumulatiivne aegade esinemissagedus esimesele LVEF-ile 412 langus ≥ 10 protsendipunktidest algväärtusest ja alla 50% surmaga konkureeriva riskitegurina

Aeg 0 on paklitakseeli või Herceptin + paklitakseeli ravi alustamine.

Joonis 2: uuring 3: kumulatiivne esinemissagedus enne esimest LVEF-i 420 langus ≥ 10 protsendipunkti baasjoone ja alla 50% surma kui konkureeriva riskiteguriga

Aeg 0 on randomiseerimise kuupäev.

Joonis 3: uuring 4: kumulatiivne aeg esmakordsel lümfisõltuvuse vähenemisel ≥ 10 protsendipunkti baasjoonega ja 428 alla 50% surma kui konkureeriva riskitegurina

Aeg 0 on randomiseerimise kuupäev.

Uuringus tekkinud kongestiivse südamepuudulikkuse esinemissagedus metastaatilise 433 rinnavähi uuringutes patsientidel klassifitseeriti tõsiduse järgi, kasutades New Yorgi südameassotsiatsiooni klassifikatsioonisüsteemi (I-IV, kus IV on kõige tõsisem südamepuudulikkus) (vt tabel 2) . Metastaatilise rinnavähi uuringutes oli südamepuudulikkuse tõenäosus suurem patsientidel, kes said Herceptini samaaegselt antratsükliinidega.

Uuringus 7 oli 5, 0% -l Herceptin plus'i kemoteraapiatõvega patsientidest võrreldes 1, 1% -ga 438 patsiendist ainult kemoteraapiast, kellel oli LVEF-i väärtus alla 50%, kusjuures LVEF-i absoluutne langus oli ≥10% võrreldes eeltöötluse väärtustega.

Infusioonireaktsioonid

Herceptini esimesel infusioonil on kõige sagedamini esinenud sümptomiteks külmetus ja palavik, mis ilmnes kliinilistes uuringutes ligikaudu 40% -l patsientidest. Sümptomeid raviti atsetaminofeeni, difenhüdramiini ja meperidiini (koos Herceptin'i infusiooni kiiruse vähenemisega või ilma selleta); Herceptini infusioonireaktsioonide pidev katkestamine oli vajalik <1% patsientidest. Teised nähud ja / või sümptomid võivad hõlmata iiveldust, oksendamist, valu (mõnedel juhtudel kasvajapiirkondades), peapööritus, peavalu, pearinglus, düspnoe, hüpotensioon, vererõhu tõus, lööve ja asteenia. Infusioonireaktsioonid tekkisid 21% -l ja 35% -l patsientidest ning olid tõsised 1, 4% ja 9% patsientidel teise või järgnevate Herceptin'i infusioonide korral, mis manustati monoteraapiana või kombinatsioonis kemoteraapiaga. Turustamisjärgsel perioodil on teatatud tõsistest infusioonireaktsioonidest, sealhulgas ülitundlikkusest, anafülaksist ja angioödeemist.

Aneemia

Randomiseeritud kontrollitud kliinilistes uuringutes oli aneemia üldine esinemissagedus (30% vs. 21% (uuring 5)) valitud NCI-CTC 2.-5. Astme aneemia (12, 3% vs. 6, 7% (uuring 1) ja aneemia Herceptini ja kemoteraapiat saavate patsientide surmajuhtumeid vajav surmavajadus (0, 1% vs 0 patsiendiga (uuring 2)), võrreldes ainult keemiaravi saavate patsientidega. Pärast Herceptini manustamist ühe toimeainena (uuring 6) oli NCI-CTC 3. astme aneemia esinemissagedus <1%. Uuringus 7 (metastaatiline maovähk) Herceptini sisaldavast rühmas võrreldes ainult kemoteraapiatoega, oli aneemia üldine esinemissagedus 28% võrreldes 21% ja NCI CTC 3./4 aneemia 12, 2%, võrreldes 10, 3% -ga .

Neutropeenia

Randomiseeritud kontrollitud kliinilistes uuringutes adjuvantravi korral esines valitud NCI-CTC 4.-5. Astme neutropeenia (1, 7% vs 0, 8% (uuring 2) ja 2.-5. Neutropeenia valitud klassi esinemissagedus (6, 4% vs 4, 3% ( Uuring 1)) suurenes Herceptini ja keemiaravi saanud patsientidel võrreldes nendega, kes said ainult kemoteraapiat. Randomiseeritud, kontrollitud uuringus metastaatilise rinnanäärmevähiga patsientidel suurenes randomiseeritud patsientide hulgas ka NCI-CTC 3./4. Raskusastme neutropeenia (32% vs 22%) ja febriilse neutropeenia (23% vs 17%) esinemissagedused Herceptini kombinatsioonis müelosupressiivse kemoteraapiaga võrreldes ainult kemoteraapiaga. Uuringus 7 (metastaatiline maovähk) Herceptini sisaldava rühma kohta võrreldes ainult kemoteraapiatoega, oli NCI-CTC 3./4 aste neutropeenia esinemissagedus 36, 8% võrreldes 28, 9% -ga; febriilne 470 neutropeenia 5, 1% võrreldes 2, 8% -ga.

Nakkus

Infektsiooni üldine esinemissagedus (46% vs. 30% (uuring 5)) valitud NCI-CTC 2.-5. Astme infektsiooni / palavikuga neutropeenia (24, 3% vs. 13, 4% (uuring 1)) ja valitud 3-5. infektsioon / febriilne neutropeenia (2, 9% vs 1, 4%) (uuring 2)) olid kõrgemad Herceptini ja keemiaravi saanud patsientidel võrreldes nendega, kes said ainult kemoteraapiat. Kõige tavalisem infektsioonide koht adjuvantses keskkonnas hõlmas ülemisi hingamisteid, nahka ja kuseteede.

Uuringus 4 oli nakkuse üldine esinemissagedus Herceptini lisamisel AC-T-le, kuid mitte TCH-le (44% (AC-TH), 37% (TCH), 38% (AC-T)). NCI-CTC 3.-4. Klassi nakkuse esinemissagedus oli kolmes osas sarnane (25% (AC-TH), 21% (TCH), 23% (AC-T)).

Randomiseeritud, kontrollitud uuringus metastaatilise rinnanäärmevähi ravimisel oli teatatud febriilset neutropeeniat esinenud esinemissagedus kõrgem (23% vs 17%) Herceptini saanud patsientidel kombinatsioonis müelosupressiivse kemoteraapiaga võrreldes ainult kemoteraapiaga.

Kopsu toksilisus

Adjuvant rinnavähk

Rinnanäärmevähi adjuvantravi saavate naiste seas oli valitud NCI-CTC klassi 2-5 kopsu toksilisus (14, 3% vs. 5, 4% (uuring 1) ja valitud NCI-CTC klass 3-5

kopsu toksilisus ja spontaanne teatatud 2. astme hingeldus (3, 4% vs 0, 9% (uuring 2)) oli kõrgem Herceptini ja keemiaravi saanud patsientidel võrreldes kemoteraapiaga. Kõige tavalisem kopsuarteri toksilisus oli düspnea (NCI-CTC 2.-5. Klass: 11, 8% vs. 4, 6% (uuring 1); NCI-CTC 2.-5. Klass: 2, 4% vs. 0, 2% (uuring 2).

Pneumoniit / kopsuinfiltraadid esines 0, 7% -l Herceptin'i saanud patsientidest, võrreldes ainult 0, 3% -ga kemoteraapiat saanud patsientidest. Hingamispuudulikkus ebaõnnestub 3 patsiendil, kes said Herceptini, üks mitme organina ravivastuse komponendina, võrreldes 1 patsiendiga, kes said ainult kemoteraapiat.

Uuringus 3 oli üheaastase Herceptini ravirühmas 4 interstitsiaalse pneumoniidi juhtumit, võrreldes 12, 6-kuu pikkuse keskmise jälgimisperioodiga vaatlusrühmas puudunud.

Metastaatiline rinnavähk

Herceptini saavatel naistel metastaatilise rinnavähi raviks suurenes ka kopsu toksilisuse esinemissagedus. Turustamisjärgselt on infusioonireaktsioonide sümptomite kompleksi osana teatatud kopsu kõrvaltoimetest. Kopsujuhtumid hõlmavad bronhospasmi, hüpoksiat, õhupuudust, kopsuinfiltraate, pleuraefusioone, kardiogeense kopsuödeemi ja ägeda respiratoorse distressi sündroomi. Üksikasjalik kirjeldus on toodud HOIATUSTE JA HOIITUSTEGA .

Tromboos / embolism

Neljas randomiseeritud kontrollitud kliinilises uuringus oli trombootiliste kõrvaltoimete esinemissagedus Herceptini ja keemiaravi saanud patsientidel suurem kui ainult kemoteraapia puhul kolmes uuringus (2, 6% vs. 1, 5% (uuring 1), 2, 5% ja 3, 7% vs. 2, 2% (Uuring 4) ja 2, 1% vs 0% (uuring 5)).

Kõhulahtisus

Rinnanäärmevähi adjuvantravi saavate naiste hulgas esines NCI-CTC 2.-5. Kõhulahtisuse esinemissagedus (6, 7% vs. 5, 4% (uuring 1) ja NCI-CTC klassi 3-5 kõhulahtisus (2, 2% vs 0% ( Uuring 2)) ja 1.-4. Astme kõhulahtisus (7% vs 1% (uuring 3; üheaastane ravi Herceptiniga 12, 6-kuulise meditsiinilise jälgimisperioodi kestel) olid Herceptini saanud patsientidel võrreldes kontrolliga kõrgemad. Uuringus 4 oli klassi 3-4 diagnoositud kõhulahtisus suurem (5, 7% AC-TH, 5, 5% TCH vs. 3, 0% AC-T) ja 1.-4. Klass oli suurem (51% AC-TH, 63% TCH vs. 43% AC-T) Herceptini saanud naiste seas. Herpestiin, kes said metastaatilise rinnanäärmevähi raviks ainet, said 25% kõhulahtisust. Metastaseerunud rinnanäärmevähi ravis patsientidel, kes said Herceptini koos kemoteraapiaga, täheldati kõhulahtisuse suurenemist.

Neerude toksilisus

Uuringus 7 (metastaatiline maovähk) Herceptini sisaldavas rühmas võrreldes ainult kemoteraapiaga oli neerukahjustuse esinemissagedus 18%, võrreldes 14, 5% -ga. Raske (3./4. Aste) neerupuudulikkus oli Herceptini sisaldavas rühmas 2, 7%, võrreldes ainult 1, 4% -ga kemoteraapiast. Ravi lõpetamine neerupuudulikkuse / ebaõnnestumise korral oli Herceptini sisaldavale rühmas 2% ja ainult kemoteraapia puhul 0, 3%.

Turustamisjärgselt on teatatud neerupõletikust tingitud nefrootilise sündroomi ja glomerulopaatia patoloogiliste tõendite harva. Algannus toimus vahemikus 4 kuud kuni umbes 18 kuud alates Herceptin-ravi alustamisest. Patoloogilised leiud hõlmasid membraanilist glomerulonefriiti, fokaalseid glomeruloskleroose ja fibriillaarseid glomerulonefriiti. Tüsistused hõlmavad mahu ülekoormust ja kongestiivset südamepuudulikkust.

Immunogeensus

Nagu kõigi terapeutiliste valkude puhul, on ka immunogeensuse potentsiaal. 903 metastaatilise rinnavähiga naisest tuvastati ühes patsiendis inimese ensüümidega seotud immunosorbentanalüüsi (ELISA) abil Herceptini inimese antikeha (HAHA). Sellel patsiendil ei tekkinud allergilist reaktsiooni. Adjuvantse rinnavähi uuringutes ei kogutud HAHA hindamise proove.

Antikeha moodustumise esinemissagedus sõltub suurel määral testi tundlikkusest ja spetsiifilisusest. Lisaks võib analüüsis esineva antikeha (sealhulgas neutraliseerivate antikehade) positiivsuse täheldatud esinemissagedust mõjutada mitmed tegurid, sealhulgas analüüsimeetodid, proovide käsitsemine, proovide võtmise ajastus, samaaegsed ravimid ja haigus. Nendel põhjustel võib Herceptini antikehade esinemissageduse ja muude toodete antikehade esinemise võrdlus olla eksitav.

Turustamisjärgne kogemus

Herceptini kasutamise järgselt on kindlaks tehtud järgmised kõrvaltoimed. Kuna need reaktsioonid on vabatahtlikult teatatud ebakindla suurusega populatsioonist, ei ole alati võimalik usaldusväärselt hinnata nende esinemissagedust või luua põhjuslik seos ravimite kokkupuutega.

  • Infusioonireaktsioon (vt HOIATUSED JA JUHISED )
  • Oligohüdramnionid või oligohüdramnioosi järjestus, sealhulgas kopsu hüpoplaasia, skeleti
  • kõrvalekalded ja vastsündinu surm (vt HOIITUSED JA JUHTUMID )
  • Glomerulopaatia (vt kliiniliste uuringute kogemus )
  • Immuunsüsteemi trombotsütopeenia

Lugege kogu Herceptini (Trastuzumab) FDA ravimi väljakirjutamise teavet.

Loe rohkem "

Seotud tervis

  • Rinnavähk

Seonduvad uimastid

  • Abraxane
  • Alunbrig
  • Aredia
  • Arimidex
  • Aromasiin
  • Bicnu
  • Tsütoksan
  • Docefrez
  • Ellence
  • Fareston
  • Faslodex
  • Femara
  • Halaven
  • Ibrance
  • Ixempra
  • Kadcyla
  • Nolvadex
  • Perjeta
  • Totect
  • Zoladex

Lugege Herceptini kasutaja kommentaare »

© Herceptin Patsiendi andmed tarnivad Cerner Multum, Inc. ja Herceptin. Tarbijateavet annab First Databank, Inc., mida kasutatakse litsentsi alusel ja vastavalt nende vastavatele autoriõigustele.

JÄTKAKE RIKKUMISEGA SEOTUD ARTIKLILE

Populaarsed Kategooriad